שנה טובה לזוגיות

שנה טובה לזוגיות

השנה החדשה היא הזדמנות עבור כולנו, לחשוב מחדש על חיינו, להתבונן על השנה שעברה, על מה שעשינו בה – ועל מה שעדיין לא עשינו, ולהבטיח הבטחות לשנה הבאה, זו הזדמנות לחלום חלומות חדשים, ולהאמין שוב, שהכול אפשרי.

גם עבור הזוגיות שלנו, השנה החדשה היא פתח להתחלה חדשה. עתה, כשכולנו יחד, בארוחות החגיגיות, בחופשה הארוכה, אנחנו יכולים להתבונן על מה שיצרנו, על מה שיש לנו, ולשאול מה אנחנו רוצים עוד.
חלומות ותקוות של תחילת שנה, סופם שהם מתמוססים בשגרה של היומיום. על מנת להבטיח שהם לא ייעלמו לאחר שהחגיגיות של החגים תשכח, אני מציעה לזוגות שביניכם לעשות את מה שאני עושה עם בן  זוגי מידי שנה:

ראשית, נצלו את החג הקרוב על מנת להוקיר את הזוגיות שלכם. לפני שמתחילים להגשים חלומות חדשים, יש לבחון בגלוי ובאומץ את המקום בו אנו נמצאים היום. חשוב מאד לראות מה כן קיים בזוגיות שלנו, מה השגנו יחד, מה עשינו, איזה חוויות נעימות ומוצלחות צברנו, ובאיזה תחומים אנו מרגישים שלמים ומסופקים. הכוח ליצור דברים חדשים, לעשות שינויים ולהתפתח, יבוא מן המקום של מה שיש, ולא מן התסכול על מה שחסר. לכן אני ממליצה בחום – שבו יחד וכתבו מה יש לכם יחד, ומה אתם מוקירים בזוגיות שלכם.
שנית, ספרו זה לזה מה אתם רוצים שיהיה עוד.  רק אחרי שזיהיתם את מה שיש, ספרו זה לזה מה חסר לכם, או מה הייתם רוצים שיהיה יותר. חלק מכם רוצה יותר בילויים משותפים, חלק רוצה יותר הקשבה, או תקשורת זורמת, חלקכם מרגיש שחסר לו חום, ואחרים רוצים להרגיש יותר מוערכים. על מנת שהשיחה על מה שחסר לא תהפוך לוויכוח או להטחת האשמות הדדיות, ספרו מה אתם רוצים – ולא מה אינכם מקבלים: במקום להגיד "אתה לעולם לא מקשיב לי.." או, "אתה לא מעריך את מה שאני עושה.." אמרו: "הייתי רוצה שנימצא זמן להקשיב יותר זה לזה.." או, "הייתי רוצה לשמוע ממך יותר הערכות.." גם השלב הזה צריך להיות מלווה בכתיבה: כאשר אחד מבני הזוג אומר מה הוא רוצה, השני כותב, ולא עונה.
שלישית, צרו חלום חדש לזוגיות שלכם. הפכו את רשימת ה- 'מה חסר לי בזוגיות', לחלום על 'מה אנחנו עומדים ליצור יחד'. ספרו זה לזה איך אתם רוצים לראות את הזוגיות שלכם, בתחילת השנה הבאה. ציירו תמונה ברורה ומפורטת של החלום שלכם, וכתבו קטע קצר, המתאר את התמונה הזו. ככל שהתמונה שתיצרו יחד תהייה ברורה יותר – כך יש סיכוי גדול יותר שתצליחו להגשים אותה.
רביעית, החליטו על שינויים קטנים בדרך אל החזון. לאחר שסיימתם לכתוב את החלום המשותף שלכם, שבו יחד ובחרו נושא אחד, שאותו אתם רוצים להגשים ראשון. רצוי שלא תבחרו את הנושא ה 'כבד' ביותר, אלא דברים פשוטים וקלים להגשמה. הסיבה היא, שבשלב זה אתם רוצים לחוות חוויות של הצלחה, ויש סיכוי גדול יותר שזה יקרה – אם תתחילו בצעדים קטנים.
חמישית, דאגו לזכור את ההחלטות שלכם. על מנת שהחלום שלכם לא יתמוסס, על מנת שתזכרו אותו גם כאשר תחזרו לשגרה, צרו לעצמכם תזכורות קטנות למחויבות המחודשת והמשותפת שלכם. אתם יכולים לכתוב פתקים קטנים, עם המילה 'הקשבה' או – 'סובלנות', או – 'אינטימיות', במקומות שונים בבית. אתם יכולים לכתוב לעצמכם תזכורת בטלפון הנייד, שתצלצל ותזכיר בכל יום, ברגע שאתם נוהגים להיכנס הביתה. בעלי ואני נוהגים לבקש מזוג חברים טובים, לשאול אותנו, בכל כמה ימים, מה קורה עם המחוייבות החדשה שלכם. בתמורה- אנו שואלים אותם, מה עם המחוייבות שהם לקחו על עצמם השנה. לא משנה מה הדרך בה בחרתם להזכיר לעצמכם – אל תוותרו על התזכורות. התזכורות משמשת את הזיכרון המודע, אבל היא מהווה גם הצהרת כוונות, כלפי הלא מודע, ולכן חשוב להשתמש בה גם אם נידמה לכם שלא תשכחו.

חלומות מתגשמים עבור אלה שמעזים לחלום, מסוגלים לראות את החלומות שלהם, ומוכנים להתאמץ על מנת להגשים אותם. אני מאחלת לכם שהמאמץ לא יהיה לשווא, שהדרך תהייה מהנה, ושבכל שנה יהיו יותר ויותר דברים שתוכלו להוקיר, בזוגיות שלכם.

ארבעת המיתוסים שתצטרכי לנפץ כדי למצוא אהבה טובה

לכתבות שלי בYNET

לכתבות שלי ב״את״

כנרת טל מאיר M.A.

מאמנת ומטפלת אישית, זוגית ומשפחתית, על פי שיטת האימון ההוליסטי.
ניסיון רב באימון ליצירת זוגיות, לרווקים ורווקות – עד החתונה! באימון לשיפור הזוגיות, לזוגות בשלבים השונים של חייהם המשותפים. באימון לבחירת מקצוע ושינויי קריירה.