להאמין שמגיע לי!

להאמין שמגיע לי!

בתהליך ההכרות והניסיונות ליצור מערכת יחסים זוגית, מתמודדים הרווקים שבינכם עם מספר דילמות; המראה – מה ללבוש? כמה להתאפר? האם לעשות דיאטה לפני שאני מתחילה לצאת לדייטים? האם ללכת לחדר כושר כדי להראות מושך וכ"ד. נושאי השיחה – מה להגיד ומה לא להגיד בפגישות ראשונות? האם לספר על בני זוג קודמים? (לא!) האם להגיד מה אני מחפשת בזוגיות (כן!), האם לגלות לה שאני ביישן? (כן!) ועוד. התנהגות – לאסוף אותה מהבית? לתת לו לאסוף אותי בפגישה ראשונה? מי ישלם ועד מתי.. ועוד.

אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך יצירת זוגיות מתייחס דווקא למה שקורה בפנים – ולא להתנהגויות חיצוניות. למרות שמראה אסתטי, גינוני נימוס, ויכולת לפלרטט בעדינות חשובים בתחילת קשר, יצירת זוגיות מוצלחת, נובעת קודם כל מן האמונות והמחשבות שלכם על עצמכם, ועל המציאות שלכם. אלה מכם שמאמינים שזוגיות אפשרית להם, יפגשו את בן הזוג המיועד, אך אלה שאינם מסוגלים לראות את עצמם בדמיונם בתוך מערכת זוגית – להם יהיה קשה יותר.
בעבודתי עם רווקים ורווקות אני פוגשת לא פעם, את אלה שאינם מאמינים. חוסר האמון נובע מביטחון עצמי נמוך, מחוויות שליליות בעבר, או מאמירות של אחרים, שגדלו והפכו למפלצות בתודעה. שמעתי על אמהות שאמרו לבנותיהן, שאם לא ירזו – לא ימצאו בן זוג, שמעתי על אבות שאמרו לבנים שלהם, שאם לא יעשו ספורט, או כסף, לא יהיו מספיק 'גבריים'. ועוד ועוד. הנטייה להאמין בסיפורים הללו, הופכת אותם לבעלי משמעות עצומה, ובחלק מן המקרים מערערת את הביטחון של המתאמנים שלי ביכולתם להצליח.

על מנת לשנות את המצב – ולעבור מחוסר אמונה – ליכולת לראות את עצמכם בזוגיות, אני מציעה תהליך בין מספר שלבים:
ראשית, סליחה! כל רגע הוא זמן נכון לסלוח – להורים, למורים ואפילו לחברים בביה"ס על שטויות שנפלטו מפיהם, מבלי דעת, ולעיתים קרובות בכוונה טובה. האם שהזהירה את ביתה שעליה לרזות – באמת האמינה בכך. האב שאמר לבנו לעשות ספורט וכסף – באמת חשב שזו הנוסחה להצלחה. סלחו להורים שלכם על שהטעו אתכם בשוגג. סלחו לחברים בביה"ס על שפגעו בכם. סלחו על מנת להניח את העבר במקומו – ולפנות אל העתיד ממקום נקי ופנוי יותר.
שנית, וותרו על האמונות השגויות שהוטבעו בכם: הנוסחה של הוריכם להצלחה אינה חייבת להיות גם הנוסחה שלכם. בהחלט אפשר ליצור זוגיות גם מבלי לעשות כסף, ובהחלט אפשר לחיות באהבה, גם מבלי להיות רזה. (הסתכלו סביב ותיווכחו בכך בקלות – האם רק הרזות והעשירים נשואים?!..) היזכרו באותם דברים שנאמרו לכם ע"י דמויות משמעותיות בחייכם, וותרו עליהם. לפעמים זהו תהליך פשוט יחסית, ולעתים – דורש עבודה מקצועית, בה אשמח לסייע לכם.
שלישית, אמצו לעצמכם אמונות שישרתו אתכם בצורה טובה יותר – זהו את החוזקות שלכם וציינו אותן בפני עצמכם השכם וערב. אל תאמרו דברים שאינם נכונים בעינכם – אלא רק את מה שמוצא חן בעינכם באמת, את מה שבגללו שווה להיות בן/בת זוג שלכם, והתחילו להתבונן בעצמכם מנקודת המבט הזו.
רביעית, ראו את עצמכם בדמיונכם בתוך זוגיות אמיתית, פורחת. צרו באופן מודע תמונה זוגיות שמוצאת חן בעינכם, והכניסו את עצמכם לתוכה. ראו את התמונה הזו מידי יום במשך דקה. לא יותר.

זה אפשרי!

בהצלחה ובאהבה,

כנרת

ארבעת המיתוסים שתצטרכי לנפץ כדי למצוא אהבה טובה

לכתבות שלי בYNET

לכתבות שלי ב״את״

כנרת טל מאיר M.A.

מאמנת ומטפלת אישית, זוגית ומשפחתית, על פי שיטת האימון ההוליסטי.
ניסיון רב באימון ליצירת זוגיות, לרווקים ורווקות – עד החתונה! באימון לשיפור הזוגיות, לזוגות בשלבים השונים של חייהם המשותפים. באימון לבחירת מקצוע ושינויי קריירה.