חשיבות החזון ביצירת זוגיות

חשיבות החזון ביצירת זוגיות

רוצים להיות במערכת יחסים, אבל לא יודעים מה זה בדיוק אומר? נסו לדמיין את המציאות שלכם ביחד. טיפים ליצירת חזון והגשמתו:
המילה 'זוגיות' הפכה למטבע לשון שחוק. אנשים משתמשים בה מבלי לדעת למה הם מתכוונים ומבלי לתת את הדעת על כך שזוגיות היא עולם שלם של חוויות, שיכול להיות שונה מאד אצל כל אחד ואחת.

כשבאה אליי נעמי ואמרה לי שהיא רוצה זוגיות, שאלתי אותה למה היא בעצם מתכוונות במילה זוגיות, היא הביטה בי במבט המום. "מה ז"א למה אני מתכוונת? את הרי מומחית בזה, לא"? "כן", אמרתי. "אני מומחית בלסייע לאנשים להגשים חלומות, אבל אני לא ממציאה את החלומות שלהם עבורם – ולא יודעת בשבילם מה הם רוצים. כדי לסייע לך להגשים זוגיות – אני רוצה לדעת מה התמונה שאת רואה בדמיונך כשאת מדברת על זוגיות. מה בדיוק את רוצה".
נעמי לא ידעה להגיד על כך הרבה. באופן מעורפל הצליחה לראות חתונה, שמלה לבנה, בית, ילדים וכלב – אבל שום דבר מזה לא העיד על אופי הזוגיות שמתאימה לה ושתואמת את האישיות הייחודית שלה.

החלום של נעמי
עבודת האימון שלנו התחילה כשביררתי עם נעמי מה הדברים החשובים לה ביותר בחיים- על מה לא תהיה מוכנה לוותר. בדקנו איך היא יכולה להגשים את הדברים הללו בחיים זוגיים. בהמשך בדקנו במה היא מצטיינת ואיך הכישורים והיכולות שלה יכולים לתרום לה בחיים זוגיים. לאט לאט התגבשה תמונת הזוגיות שמתאימה בדיוק לנעמי. בתמונה הזו היו הרבה יותר מבית, ילדים וכלב. לנעמי היה ברור עתה איזה אופי היא רוצה שתהייה למערכת היחסים שתבנה עם בן זוגה- איזה בית היא רוצה שיהיה להם ואיך הזוגיות שתיצור עשויה לתרום למימוש העצמי שלה ולא רק לסטטוס החברתי שאליו היא רוצה להשתייך.
מתוך התמונה הזו היה לה גם ברור יותר איזה גבר היא מחפשת ומהן תכונות האופי שהיא רוצה שיהיו לו. בעבר, נהגה נעמי לבחור את בני הזוג שלה בעיקר ע"פ המראה החיצוני או המצב הכלכלי שלהם. עתה, אחרי העבודה שעשינו, היא התחילה להתבונן בגברים באופן אחר ולשאול שאלות אחרות. כשנתנה למישהו הזדמנות – היא ידעה למה היא עושה זאת וכשבחרה להתרחק ממישהו- היה זה אחרי שווידאה שהוא רוצה מן החיים דברים אחרים לגמרי מאלה שהיא רוצה.

למה צריך חזון
התמונה שיצרתי עם נעמי נקראת 'תמונת החזון'. חזון הוא הדמיה של המציאות העתידית הטובה ביותר שאדם יכול להעלות בדעתו. יצירת תמונה כזו היא שלב ראשון בדרך להגשמתה. חשיבותה נובעת מכך שהיא מסמנת את הכיוון הברור אליו רוצה האדם להגיע. הניסיון להגשים חלומות ללא תמונת חזון ברורה, דומה לנסיון לצאת מן הבית וללכת מבלי לדעת לאן רוצים להגיע.

איך הופכים את המציאות הדמיונית למעשית?
ראשית, את תמונת החזון אין להפוך לפנטזיה, שרואים לנגד העיניים כל היום. הסיבה לכך היא ש 'מערכת ההפעלה' שלנו אינה מבחינה מציאות לדמיון. אם מפנטזים על משהו כל היום – הוא נתפס בתודעה כממשי ולא נוצרת כל מוטיבציה פנימית להגשים אותו בפועל.
שנית, על תמונת החזון רצוי שלא לדבר כעל חלום שאינו ניתן למימוש, משום שאז הוא מקוטלג ככזה בתודעה, ושוב – לא נוצרת מוטיבציה פנימית להגשים אותו.
שלישית, את תמונת החזון יש לראות פעם ביום למספר שניות בלבד. כאשר עושים זאת, יש להתחבר לתחושות חיוביות ולעוצמה הפנימית. אדם שנמצא במצב אנרגטי נמוך, או שאינו מאמין ביכולתו להגשים את התמונה הזו- רצוי שיעשה עבודה מקדימה לפני שישתמש בחזון. מי שהצליח להתגבר על התפיסות המעכבות שלו, מאמין בעצמו וביכולות שלו ורואה עצמו כראוי לחזון שיצר, כדאי שישתמש בתמונה באופן שהצעתי כאן. הצצה חטופה מדי יום, מסמנת לתודעה במה להתמקד ומה האדם רוצה שיוגשם בחייו. היא ממקדת את האדם בכיוון הרצוי לו ולכן מאיצה את קצב הגשמת החזון שלו.

אני מאחלת לכם הצלחה והנאה בתהליך הגשמת חלומכם.

 

ארבעת המיתוסים שתצטרכי לנפץ כדי למצוא אהבה טובה

לכתבות שלי בYNET

לכתבות שלי ב״את״

כנרת טל מאיר M.A.

מאמנת ומטפלת אישית, זוגית ומשפחתית, על פי שיטת האימון ההוליסטי.
ניסיון רב באימון ליצירת זוגיות, לרווקים ורווקות – עד החתונה! באימון לשיפור הזוגיות, לזוגות בשלבים השונים של חייהם המשותפים. באימון לבחירת מקצוע ושינויי קריירה.