אימון אישי הוליסטי ליצירת זוגיות

אימון אישי הוליסטי ליצירת זוגיות

דנה נכנסה לחדרי במבט נבוך. "קצת מוזר לי להיות כאן", אמרה, בעצם, "לא ברור לי למה אין לי זוגיות".. אני מאמינה שזה עניין של מזל. ובסוף זה פשוט יקרה.."  "בכל זאת הגעת", אמרתי לה. "הצלחת לעזור לחברה שלי.."  ענתה, "אבל אני רוצה שתדעי – שאני לא מאמינה ב 'דברים האלה'.."

דנה בת ה 34, היא דוגמה לנשים וגברים רבים שאני פוגשת בעבודתי כמאמנת הוליסטית ליצירת זוגיות. רובם סקפטיים בקשר ליכולתו של האימון לעזור להם. רובם רוצים להמשיך להאמין שהגורל והמזל יצילו אותם בסופו של דבר, וכולם דורשים לדעת מה בדיוק אני עושה, שיכול לעזור להם. גם אני, כשאני מסתכלת על האנשים הללו בהתחלה, לא רואה בעיה אובייקטיבית שבגללה אין להם זוגיות: רובם נראים טוב (אבל לא מאמינים בכך..) רובם אינטליגנטים (אבל סובלים מרגשי נחיתות..). הם לא באמת שונים מאנשים אחרים, שכן הצליחו ליצור זוגיות, להיות נאהבים ולבנות משפחה.

מה, אם כן, הבעיה, ומה אני עושה על מנת לטפל בה?
הבעיה המרכזית של פנויים פנויות, שאינם מצליחים ליצור זוגיות, מתחלקת לשני נושאים מרכזיים: הנושא הראשון הוא התנהגותי: שיפוטיות ובררנות, בחירת בני זוג לא נכונים והימנעות מדייטים (כי נמאס כבר..), הן חלק מן ההתנהגויות שמרחיקות אותם מזוגיות.
כל אלה קשורות קשר הדוק נושא השני, החשוב והמשמעותי יותר, שהוא – מערכת האמונות והתפיסות שלהם. כמאמנת אישית הוליסטית, אני לא מסתפקת באימון התנהגותי, אלא מתמקדת ומעמיקה את הבנתם של אלה הבאים אלי, במערכת האמונות הלא מודעת, הגורמת לדברים מסוימים לקרות, ולאחרים – לא לקרות.

אימון התנהגותי:
ברמה ההתנהגותית אני מעודדת פנויים פנויות לצאת לדייטים, מלמדת איך נכון להתנהג בהם ואיך לא נכון, מסייעת בהגדרת בן הזוג הרצוי, ודורשת שההגדרה תהיה סופית ו'שפויה', ולא אינסופית ומכשילה. אני מלמדת אותם להתמודד עם דחיות מבלי להתייאש, עוזרת בבחירת הלבוש, נותנת טכניקות לדיאטה כשצריך, להליכה למכון כושר, ועוד ועוד. אבל כפי שאמרתי, שינוי ההתנהגות לא תמיד מספיק והוא מצטרף לשינוי העמוק יותר – הרגשי-רוחני.

אימון הוליסטי:
אנשים שאינם נמצאים בזוגיות, למרות שהם רוצים בכך, מחזיקים באמונות שליליות, שחלקן הגדול אינן מודעות להם, בקשר לזוגיות, ובקשר ליכולת שלהם להיות במיטבם ולהרגיש טוב בתוך זוגיות. זוגיות נתפסת על ידם כמגבילה וחונקת, פוגעת בחופש האישי, כמקום מסוכן, שעלול לגרום לוויתור עצמי, ולפגיעה בערך העצמי. התפיסות הללו מוכרות, שכן הרבה ממערכות היחסים הזוגיות אמנם נראות כך. אך לא כל מערכות היחסים הן כאלה. אלה שמצליחים ליצור זוגיות, מצליחים להאמין, שזה יכול להיות גם אחרת. והאמונה הזו, כאשר היא עמוקה ומושרשת, מאפשרת להם ליצור זוגיות מתגמלת, מספקת וטובה.
אימון אישי הוליסטי, לא רק דוחף קדימה ומלמד, אלא גם 'פותח סתימות ומחסומים', שסגורים בדרך כלל הרבה שנים. הוא מלמד להשתחרר מן הפחד מפני זוגיות, מחד, ומן הייאוש והתסכול שנגרמים כתוצאה מניסיונות כושלים, מאידך.

 מתחילת תהליך האימון אני מתמקדת, מעבר להתנהגות, בתפיסות ובאמונות של האדם, שהן הגורם המרכזי לתוצאות  הלא רצויות בחייו. בחלק זה של עבודתי, אני עוזרת לאנשים לזהות את האמונות המגבילות שלהם, ומסייעת להם להגיע למודעות, שאיננה מובנת מאליו, בקשר למה שמעכב אותם. זיהוי הפחדים, רגשי הנחיתות הסודיים, והזיכרונות ההיסטוריים, שגורמים לכך שנושא הזוגיות הפך להיות סגור ונעול מפני שינויים, הם השלב הראשון. בהמשך יש כמובן לשנות את התפיסות ולהרגיע את הפחדים.  זו עבודה עדינה, המשלבת העצמה אישית, עבודה גופנית, שחרור 'תקיעויות' בגוף ובנפש, ויצירת דיאלוג פנימי אמיתי ומשכנע, שבסופו של דבר מאפשר 'לפתוח את הסתימה'. בסופו של התהליך הזה, אני מצליחה לעזור לרווקים ורווקות מושבעים – להשתחרר מן המחשבה ש- להם זה לא יקרה.. שהם שונים והבעיות שלהם הכי מסובכות.. והם מצליחים ליצור זוגיות בריאה, יציבה ומספקת.

דנה, שהגיעה בגיל 34, החליטה לטפל בתפיסות המעכבות אותה. להפתעתה גילתה שהיא מפחדת פחד מוות להיפגע בזוגיות. שהיא מעדיפה לשמור על שליטה בחייה, ולא לתת לאף אחד להיכנס לתוכם. תמיד התפלאה שגברים אינם מוכנים להתחייב כלפיה. בתהליך האימון למדה דנה להבין, שהיא זו שמשדרת חוסר מחויבות, ודוחה כל ניסיון קרבה מצד גברים רציניים. לאט לאט התחלנו לשחרר את הפחדים הללו. נזכרנו בהיסטוריה הזוגית שלה, ושינינו תפיסות.

כשנה אחרי הפגישה הראשונה שלנו הכירה דנה בחור מקסים. למרות שהוא באמת מצא חן בעינה, שיחזרה בהתחלה את ההתנהגות האוטומטית שלה, וניסתה לגרש אותו.. אלא שהוא לא וויתר. הוא חש, שמתחת לשדר החיצוני המאיים שלה, יש למעשה רצון עז להתקרב. ודנה אמנם המשיכה להעז. היא בחרה להמשיך להרגיע את הפחד, ולהמשיך להשתמש בטכניקות שלמדה בתהליך האימון שלנו, על מנת להעצים את עצמה. ככל שהעצימה את עצמה יותר, וביססה את בטחונה העצמי, כך איפשרה לעצמה להתקרב יותר, ולהסיר את המחסומים שנהגה להשתמש בהם תמיד. מספר חודשים אחרי שהכירו, היא התקשרה לספר לי שהם עוברים לגור יחד. בקולה שמעתי אושר של מי שלמדה להאמין בעצמה, ובכך שניתן לאהוב אותה מאד, ולחיות איתה, מבלי לנסות לשלוט בחייה, ומבלי לפגוע בה.

אימון הוליסטי מצליח לרפא פצעים וחששות, שלפעמים תקועים במשך המון שנים. הוא עושה זאת בזכות ההבנה, שנפש האדם עמוקה ומורכבת, ושגם אם כל חלום שלנו ניתן להגשמה – הדרך הנכונה להגשים חלומות היא באמצעות העצמה אישית וקבלה עצמית עמוקה, ולא רק באמצעות דחיפה קדימה.

ארבעת המיתוסים שתצטרכי לנפץ כדי למצוא אהבה טובה

לכתבות שלי בYNET

לכתבות שלי ב״את״

כנרת טל מאיר M.A.

מאמנת ומטפלת אישית, זוגית ומשפחתית, על פי שיטת האימון ההוליסטי.
ניסיון רב באימון ליצירת זוגיות, לרווקים ורווקות – עד החתונה! באימון לשיפור הזוגיות, לזוגות בשלבים השונים של חייהם המשותפים. באימון לבחירת מקצוע ושינויי קריירה.